rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Rehabilitacja domowa NFZ, a prywatna rehabilitacja w domu

18 maja 2023

Rosnąca popularność mobilnych usług medycznych sprawia, że coraz większa liczba firm w swojej ofercie zawiera rehabilitację z dojazdem do domu pacjenta. Zwiększone zapotrzebowanie niestety przełożyło się na powstanie dużych kolejek osób oczekujących na rehabilitację domową NFZ, a prywatna rehabilitacja domowa to zarówno szybki termin wizyt i wysoka jakość usług.

Rehabilitacja domowa NFZ, a prywatna rehabilitacja w domu – różnice?

rehabilitacja domowa nfz

Podstawowa różnica, jaka odróżnia rehabilitację prywatną od państwowej to przede wszystkim dostępność usługi. Pacjenci po zabiegach, operacjach czy długiej hospitalizacji nie mogą czekać na rozpoczęcie rehabilitacji 3 czy nawet 6 miesięcy.  Długie terminy oczekiwania to główna różnica, jaką wyróżnia się rehabilitacja domowa NFZ, a prywatna rehabilitacja domowa to szansa na szybkie rozpoczęcie terapii.

Jakość usługi również może przeważać na szalę prywatnej rehabilitacji domowej, gdzie pracują doświadczeni fizjoterapeuci z ukończonym tytułem magistra. Firmy prywatne zwracają również ogromną uwagę na kursy, oraz ukończone szkolenia i konferencje swoich pracowników. Chęć ustawicznego kształcenia w tym zawodzie daje możliwość nie tylko świeżego spojrzenia na problemy pacjentów, ale również wdrażanie nowoczesnych i skutecznych metod terapii.

Jakie są zalety rehabilitacji domowej na NFZ i prywatnie?

Najważniejszą zaletą jaką oferuje rehabilitacja domowa NFZ, poza kosztem za dojazd oraz poświęconym na niego czasem jest brak ponoszenia dodatkowych kosztów finansowych. Jednak bezpłatna rehabilitacja oznacza duże zainteresowanie i konieczność oczekiwania w długich kolejkach. Sprawia to, że dostępność takiej usługi jest niska i jednocześnie limitowana. Co oznacza, że fizjoterapia na NFZ wyznacza limity na zbiegi rehabilitacji przysługujące w danym roku pacjentowi. Jeśli potrzeba pacjenta przewyższa przewidziane limity niestety pozostaje jedynie skorzystanie z usług prywatnych firm.

A może rehabilitacja domowa prywatnie?

Kiedy decydujemy się na prywatną rehabilitację domową mamy możliwość skorzystania z usługi nawet następnego dnia, doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu przyjeżdża, mając ze sobą niezbędny sprzęt. Kolejne wizyty umawia w porozumieniu z pacjentem, co sprawia, że kalendarz wizyt domowych jest elastyczny i dopasowany do potrzeb, oraz co najważniejsze stanu pacjenta.

prywatna rehabilitacja domowa

Rehabilitacja domowa prywatnie nie ma limitów zabiegów, z użyciem najnowszych metod terapii fizjoterapeuta planuje proces rehabilitacji tak, aby w końcowym efekcie pacjent osiągnął zadawalający dla siebie poziom uprawnieninia i zdrowia. Zamawiając usługę prywatnie mamy również wpływ na to, jaki fizjoterapeuta będzie prowadził naszą terapię, często pacjenci wybierają określoną firmę, bo otrzymali polecenie znajomych lub rodziny, którzy już skorzystali usług danego fizjoterapeuty.

Jak zamówić prywatną rehabilitację domową?

Aby rozpocząć rehabilitację wystarczy jeden telefon, kontakt do firm świadczących usługę prywatnej rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta każdy pacjent może znaleźć on-line. Większość firm posiada strony, na których zamieszcza szczegółowo ofertę rehabilitacji domowej, zespół fizjoterapeutów, oraz cennik rehabilitacji domowej. Koszty takiej rehabilitacji są niezwykle ważne dla pacjenta, dlatego tak jak wiele firm również i Aktywna Klinika stworzyła pakiety wizyt, dzięki którym pacjenci otrzymują zniżki adekwatne do ilości zabiegów.

Polecenie znajomych lub rodziny to również częsty sposób na pozyskanie kontaktu i umówienia wizyty dobrego fizjoterapeuty z dojazdem do domu. Można również skorzystać z formularzy kontaktowych, oraz korespondencji e-mail.

Kto korzysta z rehabilitacji domowej prywatnie i na fundusz?

Dużą grupę pacjentów korzystających z rehabilitacji domowej stanowią osoby po operacjach, które nie mogą liczyć na wsparcie fizjoterapeuty na oddziale po zabiegu. Rehabilitacja domowa NFZ to często nawet 3-6 miesięcy oczekiwania. Korzystając z pomocy firm prywatnych, można niejednokrotnie zamówić wizytę nawet następnego dnia. Pacjenci po endoprotezie biodra, po endoprotezie kolana, artroskopii kolana, operacji kręgosłupa i wielu innych nie mogą czekać długo, bo każdy dzień czy tydzień zwłoki zaważa na ich zdrowiu.

rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie

Rehabilitacja domowa na NFZ nie obejmuję również wielu przypadków i sytuacji naglących, co oznacza, że nie przewiduje możliwości skorzystania z zabiegów fizjoterapeuty w momencie ostrego bólu czy na przykład nie oferuje wizyty po porodzie czy cięciu cesarskim.

Oznacza to, że pacjent z bólem kręgosłupa może na CITO skorzystać jedynie z rehabilitacji prywatnej, ponieważ państwowo musi odbyć wizytę u lekarza kwalifikującego go do rehabilitacji a następnie na podstawie wystawionego skierowania oczekiwać na swój termin. Sprawia to, że pacjentami prywatnej rehabilitacji domowej są osoby młode, aktywne zawodowo, po operacjach, młode mamy i pacjenci, którzy wymagają szybkiej interwencji.

Interesuje Cię rehabilitacja domowa w Warszawie?
Szukasz fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Sprawdź!

Rehabilitacja i fizjoterapia

Popularne wpisy

error: Treść jest chroniona !!