rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne

Szybka i skuteczna pomoc w radzeniu sobie z bólami kręgosłupa, nerwobólami, dyskopatii, jak również dysfunkcjami stawów obwodowych.

Tejpy na kolano – kinesiotaping Warszawa

Tejpy na kolano czyli plastrowanie dynamiczne Warszawa

Kinesiology taping inaczej nazywane plastrowaniem dynamicznym (kinesiology – nauka o ruchu, taping – oklejanie) jest rozpowszechnioną nowoczesną metodą.

Dynamiczne plastrowanie ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji i jest nieodłącznym elementem fizjoterapii sportowej, ortopedycznej, fizjoterapii uroginekologicznej i nie tylko.

tejpy na kolano

Tejpy na plecy z dojazdem do domu

Tejpy na plecy – kinesiotaping z dojazdem

Kinesiotaping to rozwiązanie nie tylko dla sportowców, ale dla każdego pacjenta, który po wyjściu z gabinetu fizjoterapeuty wymaga codziennego wsparcia w celu podtrzymania efektów terapii osiąganych w trakcie rehabilitacji.

Uniwersalność tej metody oraz jej pełne bezpieczeństwo i brak inwazyjności przysporzyła jej dużą popularność na całym świecie.

tejpy na plecy

Kinesiotaping w domu pacjenta

Zabiegi plastrowania dynamicznego w Twoim domu

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Plastrowanie dynamiczne to metoda stworzona z myślą o codziennych potrzebach pacjentów, którzy po wyjściu z gabinetu fizjoterapeuty z Warszawy, dzięki taśmom mają szanse na dłużej podtrzymać efekty terapii.

Taping kolana to metoda oferowana w Warszawie, która opiera się na aplikacji specjalnych taśm, które mają za zadanie wspomagać ruch pacjenta.

Ich wszechstronne działanie pomaga stabilizować stawy, poprawiać czucie głębokie, łagodzić ból, rozluźniać lub pobudzać napięcie mięśni, oraz prowadzić do lepszego drenażu chłonki i regeneracji tkanek układu ruchu.

Działanie i skuteczność tej metody zależy od właściwego i celowanego badania pacjenta. W zależności od potrzeb, fizjoterapeuta dobiera odpowiedni kształt, miejsce i sposób aplikacji.

Taping kolana, tejpy na plecy, tejpy na bark, działają przeciwbólowo przy takich dolegliwościach, jak: ból pleców, barku czy ból kolana, ich działanie p/bólowe opiera się na teorii bramki bólowej (Melzack i Wall).

W zależności od aplikacji bazy taśmy, reguluje ona napięcie mięśni, pobudza ich regenerację w spoczynku i szybszą aktywację w trakcie wysiłku. Najlepsze efekty utrzymują się od 4 do 5 dni aplikacji.

Plastry kinesiotapingu stosuje się u warszawskich pacjentów po urazach i kontuzjach sportowych, jak również po zabiegach ortopedycznych i neurologicznych. Kinesiotaping blizny świetnie sprawdza się po operacjach ginekologicznych.

Tejpy na kostkę stosowane są po skręceniu stawu skokowego, taping barku w zespole bolesnego barku, czy przy łokciu tenisisty i golfisty.

Taśmy pomagają łagodzić dolegliwości w przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa, nerwobólach, migrenach czy stanach przeciążeniowych i chorobie zwyrodnieniowej stawów, sprawdzają się w ciąży i po porodzie.

Taśma do kinesiotapingu przypomina skórę człowieka – zarówno pod kątem ciężaru, gęstości i rozciągliwości (0,5 do 3 mm, 15 g/cm2).

W zależności od potrzeb wybranej aplikacji taśmy, może się ona rozciągać nawet do 150% swojej wyjściowej długości.

Plastry wykonane są z bawełny, a powierzchnia klejąca pokryta jest medycznym hipoalergicznym klejem akrylowym. Na powierzchni plastra widoczna jest symetryczna perforacja, dzięki której zwiększa się przepuszczalność cieplna i powietrzna. Tejpy na bark stają się wodoodporne, zaraz po ich aktywacji.

tejpy na bark

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj kinesiotaping cennik oferowany przez naszą klinikę.

Rehabilitacja z dojazdem


error: Treść jest chroniona !!