Kinesiotaping Warszawa Bielany

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne.

Nowoczesne i bezinwazyjne wsparcie Twojego procesu rehabilitacji (przez cały dzień!)

Plastrowanie dynamiczne Warszawa

Kinesiology taping inaczej nazywane plastrowaniem dynamicznym (kinesiology – nauka o ruchu, taping - oklejanie) jest rozpowszechnioną nowoczesną metodą.

Dynamiczne plastrowanie ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji i jest nieodłącznym elementem fizjoterapii sportowej, ortopedycznej, uroginekologicznej i nie tylko.

Kinesiotaping to rozwiązanie nie tylko dla sportowców, ale dla każdego pacjenta, który po wyjściu z gabinetu fizjoterapeuty wymaga codziennego wsparcia w celu podtrzymania efektów terapii osiąganych w trakcie rehabilitacji.

Uniwersalność tej metody oraz jej pełne bezpieczeństwo i brak inwazyjności przysporzyła jej dużą popularność na całym świecie.

Zabiegi plastrowania dynamicznego oferowanego w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Czym jest plastrowanie dynamiczne?

Plastrowanie dynamiczne to metoda stworzona z myślą o codziennych potrzebach pacjentów, którzy po wyjściu z gabinetu fizjoterapeuty z Warszawy, dzięki taśmom mają szanse na dłużej podtrzymać efekty terapii.

Kinesiotaping to metoda oferowana w Warszawie, która opiera się na aplikacji specjalnych taśm, które mają za zadanie wspomagać ruch pacjenta.

Ich wszechstronne działanie pomaga stabilizować stawy, poprawiać czucie głębokie, łagodzić ból, rozluźniać lub pobudzać napięcie mięśni, oraz prowadzić do lepszego drenażu chłonki i regeneracji tkanek układu ruchu.

Jak działa kinesiotaping?

Działanie i skuteczność tej metody zależy od właściwego i celowanego badania pacjenta. W zależności od potrzeb, fizjoterapeuta dobiera odpowiedni kształt, miejsce i sposób aplikacji.

Taśmy do kinesiotapingu działają przeciwbólowo przy takich dolegliwościach, jak: ból pleców, barku czy ból kolana, ich działanie p/bólowe opiera się na teorii bramki bólowej (Melzack i Wall).

W zależności od aplikacji bazy taśmy, reguluje ona napięcie mięśni, pobudza ich regenerację w spoczynku i szybszą aktywację w trakcie wysiłku. Najlepsze efekty utrzymują się od 4 do 5 dni aplikacji.

Kiedy stosuje się kinesiotaping?

Plastry kinesiotapingu stosuje się u warszawskich pacjentów po urazach i kontuzjach sportowych, jak również po zabiegach i operacjach ortopedycznych, ginekologicznych czy neurologicznych.

Taśmy sprawdzają się świetnie po skręceniu stawu skokowego, w zespole bolesnego barku, czy przy łokciu tenisisty i golfisty.

Pomagają łagodzić dolegliwości w przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa, nerwobólach, migrenach czy stanach przeciążeniowych i chorobie zwyrodnieniowej stawów, sprawdzają się w ciąży i po porodzie.

Czym jest taśma kinesiologiczna?

Taśma do kinesiotapingu przypomina skórę człowieka - zarówno pod kątem ciężaru, gęstości i rozciągliwości (0,5 do 3 mm, 15 g/cm2).

W zależności od potrzeb wybranej aplikacji taśmy, może się ona rozciągać nawet do 150% swojej wyjściowej długości.

Plastry wykonane są z bawełny, a powierzchnia klejąca pokryta jest medycznym hipoalergicznym klejem akrylowym. Na powierzchni plastra widoczna jest symetryczna perforacja, dzięki której zwiększa się przepuszczalność cieplna i powietrzna. Plastry stają się wodoodporne, zaraz po ich aktywacji.

Kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne to nie wszystko

Zapoznaj się z innymi zabiegami oraz terapiami, w których specjalizuje się Aktywna Klinika.