Terapia dna miednicy Warszawa Bielany

Zdecyduj się na sprawdzoną i skuteczną metodę leczenia dna miednicy.

Terapia dna miednicy posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG).

Terapia dna miednicy w Warszawie

Jeśli szukasz rozwiązania problemów związanych z zaburzeniami ze strony miednicy mniejszej (takich, jak: nietrzymanie moczu, zaburzenia statyki narządu rodnego lub jesteś w ciąży i po porodzie) - fizjoterapia dna miednicy jest dedykowaną Tobie metodą terapii.

Fizjoterapia uroginekologiczna stała się nieodłącznym elementem zdrowia kobiet i mężczyzn na całym świecie, cierpiących z powodu zaburzeń ze strony miednicy mniejszej. Stała się nie tylko wspomaganiem stosowanych do tej pory konwencjonalnych metod operacyjnych i farmakologicznych, w leczeniu takich dolegliwość, jak nietrzymanie moczu, parcia naglące, czy obniżanie narządu rodnego. Przede wszystkim zaczęła pełnić rolę skutecznej terapii zachowawczej. Dzięki tej metodzie wiele kobiet i mężczyzn powraca do nieskrępowanego życia prywatnego oraz zawodowego.

Zabiegi terapii dna miednicy oferowane w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Na czym polega terapia dna miednicy?

Uroginekologia jest dynamicznie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną fizjoterapii pomaga w takich dolegliwościach, jak nietrzymanie moczu, parcia naglące, zaburzenia statyki narządu rodnego, czy zespoły bólowe miednicy mniejszej.

Naszymi pacjentami są kobiety z Warszawy i okolic, na różnych etapach życia oraz mężczyźni np. po zabiegu prostatektomii.

Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje między innymi techniki mięśniowe i manualne, indywidualnie dobrany trening mięśni dna miednicy, biofeedbeck z EMG, elektrostymulację i pessaroterapię.

Fizjoterapia dna miednicy w ciąży i połogu

Kobiety w ciąży i po porodzie wymagają profesjonalnego wsparcia. Fizjoterapia uroginekologiczna w tym okresie pozwala uniknąć takich dolegliwości, jak ból kręgosłupa w ciąży oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.

A kiedy dolegliwości się pojawiają - skuteczna i bezpieczna terapia w Warszawie pozwala przywrócić równowagę i funkcjonować bez bólu spojenia łonowego, kręgosłupa czy rwy kulszowej.

Po porodzie odpowiednio dobrane, indywidualne ćwiczenia pozwalają wrócić do formy mięśniom brzucha oraz wzmocnić mięśnie dna miednicy.

Okołooperacyjna fizjoterapia dna miednicy

Kiedy zaburzenia ze strony miednicy mniejszej, jak obniżenie i wypadanie macicy, nietrzymanie moczu i/lub stolca, są zmianami zaawansowanymi pacjenci kwalifikowani są do leczenia operacyjnego.

Zabieg wiąże się ze znacznym obciążeniem organizmu, praca z fizjoterapeutą uroginekologicznym przed zabiegiem ułatwia szybszy i sprawniejszy powrót do formy po zabiegu.

Prawidłowe postępowanie po zabiegu z zachowaniem zaleceń profilaktycznych umożliwia na długie lata utrzymanie efektów operacyjnego leczenia.

Profilaktyka w fizjoterapii dna miednicy

Fizjoterapia uroginekologiczna w mieście Warszawa to nieodłączny element edukacji pacjentów. Wiemy, jak ważne jest zrozumienie przyczyny dolegliwości, które dotyczą dużej grupy kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Szacuje się, że z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (NT) cierpi około 10-15 % populacji całego świata. Ze względu na skale problemu fizjoterapeuta uroginekologiczny zwraca szczególna uwagę na profilaktykę dnia codziennego, promuje prawidłowe nawyki ruchowe czy toaletowe oraz prawidłową postawę ciała i unikanie przeciążeń.

Terapia dna miednicy to nie wszystko

Zapoznaj się z innymi zabiegami oraz terapiami, w których specjalizuje się Aktywna Klinika.