rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Terapia dna miednicy Warszawa

Zdecyduj się na sprawdzoną i skuteczną metodę leczenia fizjoterapia dna miednicy.

Terapia dna miednicy Warszawa

Terapia dna miednicy posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG).

Terapia dna miednicy stała się nie tylko wspomaganiem stosowanych do tej pory konwencjonalnych metod operacyjnych i farmakologicznych, w leczeniu takich dolegliwość, jak nietrzymanie moczu, parcia naglące, czy obniżanie narządu rodnego.

Przede wszystkim zaczęła pełnić rolę skutecznej terapii zachowawczej. Dzięki tej metodzie wiele kobiet i mężczyzn powraca do nieskrępowanego życia prywatnego oraz zawodowego.

terapia dna miednicy

Fizjoterapia dna miednicy z dojazdem

Fizjoterapia dna miednicy w domu pacjenta

Fizjoterapia uroginekologiczna stała się nieodłącznym elementem zdrowia kobiet i mężczyzn na całym świecie, cierpiących z powodu zaburzeń ze strony miednicy mniejszej.

Jeśli szukasz rozwiązania problemów związanych z zaburzeniami ze strony miednicy mniejszej (takich, jak: nietrzymanie moczu, zaburzenia statyki narządu rodnego lub jesteś w ciąży i po porodzie) – fizjoterapia dna miednicy jest dedykowaną Tobie metodą terapii.

masaż mięśni dna miednicy

Terapia miednicy w domu pacjenta

Zabiegi terapii dna miednicy oferowane w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Fizjoterapia uroginekologiczna jest dynamicznie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną fizjoterapii pomaga w takich dolegliwościach, jak nietrzymanie moczu, parcia naglące, zaburzenia statyki narządu rodnego, czy zespoły bólowe miednicy mniejszej.

Naszymi pacjentami są kobiety z Warszawy i okolic, na różnych etapach życia oraz mężczyźni np. po zabiegu prostatektomii.

Terapia obejmuje między innymi techniki mięśniowe i manualne, indywidualnie dobrany trening mięśni dna miednicy, biofeedbeck z EMG, elektrostymulację i pessaroterapię.

Kobiety w ciąży i po porodzie wymagają profesjonalnego wsparcia. Terapia miednicy w tym okresie pozwala uniknąć takich dolegliwości, jak ból kręgosłupa w ciąży oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.

A kiedy dolegliwości się pojawiają – skuteczna i bezpieczna terapia miednicy w Warszawie pozwala przywrócić równowagę i funkcjonować bez bólu spojenia łonowego, kręgosłupa czy rwy kulszowej.

Masaż mięśni dna miednicy, odpowiednio dobrane, indywidualne ćwiczenia pozwalają wrócić do formy mięśniom brzucha oraz wzmocnić mięśnie dna miednicy.

Kiedy zaburzenia ze strony miednicy mniejszej, jak obniżenie i wypadanie macicy, nietrzymanie moczu i/lub stolca, są zmianami zaawansowanymi pacjenci kwalifikowani są do leczenia operacyjnego.

Zabieg wiąże się ze znacznym obciążeniem organizmu, a fizjoterapeuta uroginekologiczny przed zabiegiem ułatwi szybszy i sprawniejszy powrót do formy po zabiegu.

Prawidłowe postępowanie po zabiegu z zachowaniem zaleceń profilaktycznych umożliwia na długie lata utrzymanie efektów operacyjnego leczenia.

Fizjoterapia uroginekologiczna w mieście Warszawa to nieodłączny element edukacji pacjentów. Wiemy, jak ważne jest zrozumienie przyczyny dolegliwości, które dotyczą dużej grupy kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Szacuje się, że z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (NT) cierpi około 10-15 % populacji całego świata.

Ze względu na skale problemu fizjoterapeuta uroginekologiczny zwraca szczególna uwagę na profilaktykę dnia codziennego, promuje prawidłowe nawyki ruchowe czy toaletowe oraz prawidłową postawę ciała i unikanie przeciążeń.

fizjoterapia dna miednicy

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik terapii miednicy oferowany przez naszą klinikę.

Rehabilitacja z dojazdem


error: Treść jest chroniona !!