rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Kinezyterapia Warszawa

Wybierz metodę fizjoterapii stanowiącą integralną część Twojego procesu rehabilitacji.

Kinezyterapia Warszawa

Prywatny gabinet kinezyterapii w Twoim domu

Jeśli potrzebujesz indywidualnie dobranych ćwiczeń ruchowych, dzięki którym powrócisz do pełni formy zarówno po operacji, urazie czy w przebiegu chorób kardiologicznych i neurologicznych – kinezyterapia jest dla Ciebie.

Głównym zadaniem tej formy terapii jest przywrócenie możliwie najlepszej ruchomości i wydolności ciała, dzięki odpowiednio dopasowanym do potrzeb pacjenta ćwiczeniom ruchowym.

Ten rodzaj terapii stanowi sprawdzoną metodę rehabilitacji ruchowej, dzięki której osiągniesz zamierzone cele.

kinezyterapia warszawa bielany

Kinezyterapia z dojazdem do domu pacjenta

Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem

Wszystkich naszych pacjentów z Warszawy – bez względu, czy jest to pacjent po operacji, pacjent kardiologiczny lub neurologiczny, każdego łączy ograniczenie ruchu i związane z tym utrudnione funkcjonowanie w życiu codziennym.

Ponieważ w Aktywnej Klinice wiemy jak trudnym zadaniem jest niejednokrotnie dojazd do placówki rehabilitacji, dlatego gabinet kinezyterapii stworzymy w Twoim domu.

gabinet kinezyterapii Warszawa

Kinezyterapia domowa

Zabiegi kinezyterapii oferowanej w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że ruch stanowi podstawę naszego zdrowia. Dokładnie tak samo, jak dieta, odpowiedni bilans pracy i odpoczynku, a nawet odpowiednia ilość snu.

Kinezyterapia stawia na dopasowany do potrzeb człowieka ruch. Terapeuta dobiera ćwiczenia dostosowane do poziomu wydolności, stanu ogólnego, towarzyszących schorzeń i aktualnej dysfunkcji, z jaką zmaga się pacjent z Warszawy i okolic.

Jaki jest cel prowadzonej kinezyterapii w Warszawie?

Wszystko to ma na celu jak najskuteczniej poprawić ogólną wydolność pacjenta, poprawić zakres ruchu w miejscu uszkodzenia i przywrócić pełną sprawność ruchową. W Aktywnej Klinice gabinet kinezyterapii może być w Twoim własnym domu. Jako miejsce, w którym dobierana jest optymalna forma aktywności do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.

Metoda kinezyterapii ma szerokie zastosowanie, co zawdzięcza różnym formom ćwiczeń i sposobom ich oddziaływania na człowieka.

Do kinezyterapii sięgają terapeuci pracujący z pacjentami z chorobami serca i płuc, z osłabioną wydolnością ogólną, jak również usprawniając warszawskich pacjentów po operacjach ortopedycznych czy urazach sportowych.

Kinezyterapia oferowana w Warszawie cieszy się również dużą popularnością wśród pacjentów neurologicznych np. po udarach krwotocznych lub niedokrwiennych mózgu. Najczęściej jest prowadzona w formie indywidualnej, a czasami także zajęć grupowych.

Opisując kinezyterapię warto zaznaczyć jej podział w zależności od stopnia oddziaływania na człowieka.

Kinezyterapia miejscowa charakteryzuje się działaniem lokalnym, co oznacza, że skupia się konkretnym odcinku ciała, czyli stawie lub grupie mięśniowej, która podlega uszkodzeniu lub procesowi chorobowemu.

Kinezyterapia – zakres i możliwości

Do zakresu kinezyterapii miejscowej należą ćwiczenia bierne, czynno – bierne, wspomagane, izometryczne, oddechowe, czynne.

Kinezyterapia ogólna skupia się na podniesieniu wydolności krążeniowo – oddechowej, siły i wytrzymałości mięśniowej całego ciała.

W skład kinezyterapii wchodzą również ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej oraz wad postawy.

Choć często kojarzy się to z okresem szkolnym to jednak pamiętajmy, że wiele problemów i deficytów ze strony narządu ruchu rozpoczyna się właśnie w tym okresie.

Zaniedbane i niewyrównane odpowiednimi ćwiczeniami w wieku szkolnym, dopadają nas z opóźnieniem w wieku dorosłym w postaci np. dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa, kolan koślawych i szpotawych, przeskakiwania w biodrze, płaskostopia i wiele innych rzutujących na nasze przyszłe zdrowie.

kinezyterapia z dojazdem do domu warszawa

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik kinezyterapii oferowany przez naszą klinikę.

Rehabilitacja z dojazdem


error: Treść jest chroniona !!