rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Masaż sportowy Warszawa z dojazdem

Masaż sportowy w Warszawie z dojazdem do domu czyli masaż powysiłkowy i główna metoda odnowy biologicznej organizmu.

Masaż sportowy Warszawa

Masaż sportowy jako powysiłkowa odnowa biologiczna

Jedną z głównych metod odnowy biologicznej organizmu jest masaż sportowy. Poprzez przyspieszenie procesów regeneracji powysiłkowej, podnosi potencjał wyczynowy organizmu.

Zindywidualizowany dobór środków i technik terapeutycznych pozwala na dostosowanie masażu sportowego do dziedziny, cyklu oraz specyfiki uprawianej aktywności fizycznej.

Co to jest masaż powysiłkowy z dojazdem do domu?

Masaż sportowy z dojazdem do domu

Masaż sportowy bazuje na technikach masażu klasycznego jednak wykonywany jest ze znacznie większą siłą i energiczniej, co może powodować niewielkie dolegliwości bólowe. Dzięki niemu można efektywniej wykorzystać możliwości sportowca, jednocześnie zmniejszając ryzyko kontuzji w trakcie treningu czy startów.

W jakim celu wykonuje się masaż dla sportowców w Warszawie?

Trzy główne funkcje masażu dla sportowców w Warszawie:

  • Masaż dla sportowców jako przygotowanie do zawodów i treningu sportowego uzupełniając tym samym rozgrzewkę, co stanowi pierwszy element odnowy biologicznej organizmu sportowca.
  • Wspomaganie i przyspieszanie restytucji trenującego sportowca, czyli regeneracje układu nerwowego, mięśniowo-więzadłowego i krwionośnego.
  • W przypadku urazów, kontuzji wspomaganie rehabilitacji i powrotu do pełnej sprawności sportowca.
masaż sportowy z dojazdem do domu

Masaż sportowy podtrzymujący i masaż sportowy startowy

Jaki typ masażu sportowego wybrać?

Nasi fizjoterapeuci pomogą dobrać odpowiedni rodzaj masażu sportowego w zależności od potrzeb sportowca i etapu treningowego, na którym się znajduje:

  • Masaż sportowy podtrzymujący, czyli inaczej kondycyjny wykorzystywany jest do utrzymania organizmu sportowca w dobrej formie na początku sezonu treningowego lub w tzw. okresie przejściowym, kiedy sportowiec ma zaplanowane przerwy w treningach. Wykonuje się go, co 2 lub 3 dzień, co poprawia funkcjonowanie układu krążenia, nerwowego i oddechowego. Dotyczy całego ciała wykonywany jest delikatniej i trwa około 45-60 minut
  • Masaż sportowy startowy inaczej przed wysiłkowy jak sama nazwa podpowiada wykonywany jest bezpośrednio nie później niż 3-5 minut przed startem zawodnika w zawodach. Ma za zadanie uzupełnić rozgrzewkę między innym rozgrzać mięśnie i ich połączenia z więzadłami, co minimalizuje szansę kontuzji. Trwa około 4 do 10 minut w zależności od obszaru i jego rozmiaru. Umożliwia skrócenie rozgrzewki i zwiększenie rezerw energetycznych organizmu do wykorzystania w trakcie startu. W zależności od specyfiki sportu wykonuje się go dłużej i delikatniej (sporty wytrzymałościowe) lub krócej i energiczniej (sporty krótkotrwałe). Drugim ważnym zadaniem masażu sportowego jest regulacja stanów emocjonalnych, czyli

Dla kogo jest przeznaczony masaż powysiłkowy?

Masaż powysiłkowy przyspiesza regenerację

Przeznaczony jest osobom aktywnym fizycznie, oraz tym, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem. Stosowany przed wysiłkiem, zwiększa ukrwienie i elastyczność tkankową, dzięki czemu są one mniej podatne na urazy i kontuzje.

masaż sportowy warszawa

Aplikując go po treningu, przyspiesza regenerację i odnowę obciążanych mięśni, co zmniejsza odczucie dyskomfortu związanego z ich przebudową.

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług w Warszawie? Sprawdź masaż sportowy cena Aktywna Klinika.

Masaż z dojazdem Warszawa

error: Treść jest chroniona !!