rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Terapia PNF Warszawa

Przeznaczony dla pacjentów po incydentach neurologicznych, zabiegach ortopedycznych, a także dla osób z zaburzeniami chodu oraz równowagi.

Terapia PNF Warszawa

Wybierz skuteczny sposób terapii!

PNF to terapia stworzona dla Ciebie, jeśli jesteś po udarze, masz trudności z chodem, utrzymaniem równowagi lub po operacji twoje mięśnie są osłabione i masz trudności w samodzielnym funkcjonowaniu w warunkach domowych.

Po udarze nie masz władzy w dłoni lub nodze, co znacznie utrudnia Ci samodzielność poza środowiskiem domowym. Z wiekiem pojawiły się zaburzenia równowagi, co często kończy się niekontrolowanym upadkiem PNF jest metodą terapii dedykowaną Twoim potrzebom.

terapia pnf

Terapia PNF w domu pacjenta

Co oznacza Metoda PNF?

PNF to skrót od „Proprioceptywnego Torowania Nerwowo-Mięśniowego”, stanowiącego uznaną na całym świecie kompleksową metodę terapii, bazującą na szerokiej wiedzy z zakresu patofizjologii oraz neurofizjologii.

OMT Warszawa

Metoda PNF z dojazdem do domu

Zabiegi terapii PNF oferowanej w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Metoda PNF pomaga pacjentom z zaburzeniami układu kostno – mięśniowego oraz nerwowego. Głównym celem terapii jest przywrócenie utraconej przez pacjenta funkcji z wykorzystaniem zdrowych obszarów ciała.

Cele terapii są określone przez samego pacjenta, który jest partnerem terapeuty w dążeniu do założonych planów terapii.

Najistotniejsze w tym modelu terapii jest odzyskanie przez pacjenta utraconych funkcji, czyli możliwość powrotu do takich aktywność, jak: samodzielne chodzenie czy pełna funkcja manipulacyjna dłoni.

Podczas pracy z pacjentem metodą PNF wykorzystujemy globalne wzorce ruchowe, dzięki którym odtwarza się utracone przez pacjenta funkcje.

Terapia PNF a ruch ciała?

Do terapii angażuje się zdrowe obszary ciała, dzięki którym według zasady irradiacji (rozprzestrzenianie się bodźca), pobudzane są uszkodzone obszary ciała.

Wykorzystanie zdrowych obszarów pozwala uniknąć dolegliwości bólowych w trakcie ćwiczeń i podnosi motywację i wiarę pacjenta w skuteczność terapii. Podczas terapii ruch przebiega przy świadomym udziale pacjenta.

PNF dedykowany jest pacjentom warszawskim neurologicznym, po incydentach niedokrwienno-niedotlenionych takich, jak: udar mózgu, urazach czaszkowo – mózgowych, pacjentom ze stwardnieniem rozsianym (SM), w chorobie Parkinsona czy po zabiegach neurologicznych.

PNF świetnie sprawdza się również w przywracaniu funkcji po zabiegach ortopedycznych przebiegających z zaburzeniami chodu, jak: operacje kręgosłupa, biodra czy kolana.

Terapia pomaga w tworzeniu i przywracaniu prawidłowego wzorca postawy, dlatego sprawdza się w leczeniu skolioz.

pnf fizjoterapia

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik terapii PNF oferowany przez naszą klinikę.

Rehabilitacja z dojazdem


error: Treść jest chroniona !!