Rehabilitacja domowa, fizjoterapia Warszawa: Rehabilitacja Białołęka, Ochota, Ursus, Wola, Rehabilitacja Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Bemowo, Rehabilitacja Mokotów, Centrum,  Praga, Rehabilitacja Tarchomin, Wawer, Wilanów, Wesoła, Rembertów, Ursynów, Włochy, Targówek.

Rehabilitacja domowa, fizjoterapia Warszawa: Rehabilitacja Białołęka, Ochota, Ursus, Wola, Rehabilitacja Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Bemowo, Rehabilitacja Mokotów, Centrum,  Praga, Rehabilitacja Tarchomin, Wawer, Wilanów, Wesoła, Rembertów, Ursynów, Włochy, Targówek.

Custom Custom Telefon

Terapia PNF Warszawa

Przeznaczony dla pacjentów po incydentach neurologicznych, zabiegach ortopedycznych, a także dla osób z zaburzeniami chodu oraz równowagi.

Terapia PNF Warszawa

Wybierz skuteczny sposób terapii!

PNF to terapia stworzona dla Ciebie, jeśli jesteś po udarze, masz trudności z chodem, utrzymaniem równowagi lub po operacji twoje mięśnie są osłabione i masz trudności w samodzielnym funkcjonowaniu w warunkach domowych.

Po udarze nie masz władzy w dłoni lub nodze, co znacznie utrudnia Ci samodzielność poza środowiskiem domowym. Z wiekiem pojawiły się zaburzenia równowagi, co często kończy się niekontrolowanym upadkiem PNF jest metodą terapii dedykowaną Twoim potrzebom.

terapia pnf

Terapia PNF w domu pacjenta

Co oznacza Metoda PNF?

PNF to skrót od „Proprioceptywnego Torowania Nerwowo-Mięśniowego”, stanowiącego uznaną na całym świecie kompleksową metodę terapii, bazującą na szerokiej wiedzy z zakresu patofizjologii oraz neurofizjologii.

OMT Warszawa

Metoda PNF z dojazdem do domu

Zabiegi terapii PNF oferowanej w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Metoda PNF pomaga pacjentom z zaburzeniami układu kostno – mięśniowego oraz nerwowego. Głównym celem terapii jest przywrócenie utraconej przez pacjenta funkcji z wykorzystaniem zdrowych obszarów ciała.

Cele terapii są określone przez samego pacjenta, który jest partnerem terapeuty w dążeniu do założonych planów terapii.

Najistotniejsze w tym modelu terapii jest odzyskanie przez pacjenta utraconych funkcji, czyli możliwość powrotu do takich aktywność, jak: samodzielne chodzenie czy pełna funkcja manipulacyjna dłoni.

Podczas pracy z pacjentem metodą PNF wykorzystujemy globalne wzorce ruchowe, dzięki którym odtwarza się utracone przez pacjenta funkcje.

Terapia PNF a ruch ciała?

Do terapii angażuje się zdrowe obszary ciała, dzięki którym według zasady irradiacji (rozprzestrzenianie się bodźca), pobudzane są uszkodzone obszary ciała.

Wykorzystanie zdrowych obszarów pozwala uniknąć dolegliwości bólowych w trakcie ćwiczeń i podnosi motywację i wiarę pacjenta w skuteczność terapii. Podczas terapii ruch przebiega przy świadomym udziale pacjenta.

PNF dedykowany jest pacjentom warszawskim neurologicznym, po incydentach niedokrwienno-niedotlenionych takich, jak: udar mózgu, urazach czaszkowo – mózgowych, pacjentom ze stwardnieniem rozsianym (SM), w chorobie Parkinsona czy po zabiegach neurologicznych.

PNF świetnie sprawdza się również w przywracaniu funkcji po zabiegach ortopedycznych przebiegających z zaburzeniami chodu, jak: operacje kręgosłupa, biodra czy kolana.

Terapia pomaga w tworzeniu i przywracaniu prawidłowego wzorca postawy, dlatego sprawdza się w leczeniu skolioz.

pnf fizjoterapia

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik terapii PNF oferowany przez naszą klinikę.

Rehabilitacja z dojazdem


error: Treść jest chroniona !!