MGR MAGDALENA DĄBROWSKA

Doświadczony fizjoterapeuta uroginekologiczny i położna bloku porodowego

fizjoterapeuta z dojazdem warszawa

Na co dzień łączę dwie pasje zawodowe, jako położna bloku porodowego oraz fizjoterapeutka uroginekologiczna. Lata praktyki zawodowej uświadomiły mi jak zróżnicowane są kobiety i problemy, z jakimi się zmagają. Połączenie tych dwóch zawodów umożliwiło mi kompleksową opiekę nad kobietami w ciąży, w porodzie, połogu oraz w okresie okołomenopauzalnym.

Fizjoterapia dała mi możliwość profesjonalnej pomocy w takich dolegliwościach jak rozejście spojenia łonowego w ciąży, rozstęp mięśni prostych brzucha, czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Pracuje z pacjentkami po cięciu cesarskim, wiedząc jak ważna dla ich przyszłego zdrowia jest praca z blizną po cesarce, bezpieczne ćwiczenia na mięśnie brzucha, które w zdrowy sposób przywracają naturalną stabilizację i prawidłowy wygląd brzucha po ciąży.

Zajmuję się przygotowaniem kobiet do porodu drogami natury, niwelując takie dolegliwości jak ból kręgosłupa w ciąży, rwa kulsza w ciąży. Uczę, w jaki sposób wykonywać prawidłowo ćwiczenia mięśni dna miednicy (potocznie mięśnie Kegla) i ich świadomego udziału w fazie partej porodu. Bo wiem jak poród z ochroną krocza i możliwość jej zwiększenia ważna jest dla każdej kobiety w ciąży. Podczas pracy chętnie dzielę się zarówno wiedzą jak i doświadczeniem. Wiem, że najważniejsze jest indywidualne podejście, bo każda z nas jest inna.

WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji na kierunku Fizjoterapia, jak również Położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

UCZESTNIK LICZNYCH SZKOLEŃ Z ZAKRESU REHABILITACJI I FIZJOTERAPII