rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Dobry fizjoterapeuta – jakie powinien mieć cechy?

28 września 2020

Fizjoterapia to dziedzina, w której nie tylko dba się o powrót do zdrowia po urazach, kontuzjach czy zabiegach. To również kompleksowa opieka nad Pacjentem, który powinien czuć się w towarzystwie specjalisty możliwie jak najlepiej. Bez tego nawet najlepsze kwalifikacje mogą nie stworzyć tak istotnej dla postępów leczenia więzi na linii Pacjent – Fizjoterapeuta. Sprawdźmy więc, jakie cechy powinien mieć specjalista? Na co my, jako specjaliści w tej dziedzinie, zwracamy szczególną uwagę w relacjach z Pacjentami!

Cechy dobrego fizjoterapeuty – co jest najważniejsze?

Zanim przejdziemy do konkretnych cech, dobrego fizjoterapeuty, zaznaczmy, że chodzi przede wszystkim o kwestie natury mentalnej. Oczywistym jest bowiem, że specjalista tego typu powinien posiadać z jednej strony odpowiednie kwalifikacje, które umożliwiają mu przeprowadzenie kompleksowego i profesjonalnego leczenia. Z drugiej zaś strony doświadczenie, niezbędne w dostosowaniu rehabilitacji do potrzeb konkretnego Pacjenta i do maksymalnego skrócenia czasu leczenia.

Równie istotne są jednak cechy osobowości i podejście do Pacjenta – co poza doświadczeniem i kwalifikacjami jest najważniejsze u fizjoterapeuty?

Po 1 – w pracy w zawodzie fizjoterapeuty liczy się Empatia i troska o Pacjenta

To prawdopodobnie najbardziej istotne kwestie – empatyczne podejście do Pacjenta jest niezwykle istotne, ponieważ cierpi on i wymaga stworzenia atmosfery bezpieczeństwa w trakcie rehabilitacji. Tylko empatia i świadomość stanu Pacjenta mogą należycie skrócić dystans między nim a fizjoterapeutą. Oprócz niej bardzo istotna jest troska o zdrowie Pacjenta – specjalista musi być bardzo zaangażowany w swoje działania. Nawet tak mocno, jakby miał przeprowadzać rehabilitację bliskiej swemu sercu osobie.

Po 2 – ważna jest otwartość fizjoterapeuty

Pacjent czasami potrzebuje zwierzyć się ze swojego bólu, tego co przeszedł czy wrażeń związanych np. z rehabilitacją. Dobry fizjoterapeuta powinien być osobą otwartą na jego zwierzenia, prośby czy uwagi – musi przy tym umiejętnie wchodzić z nim w interakcję, by atmosfera zabiegów rehabilitacyjnych była jak najlepsza i komfortowa dla obu stron.

Po 3 – dobrego fizjoterapeutę cechuje wyrozumiałość i cierpliwość

Jako doświadczeni fizjoterapeuci z Warszawy, doskonale wiemy, że nie zawsze Pacjent będzie miał wspaniały humor. Często ból powoduje gorsze samopoczucie i obniżenie nastroju, co specjalista musi zrozumieć. Wyrozumiałość i cierpliwość są tutaj kluczowe, by proces rehabilitacji przebiegał bez jakichkolwiek problemów.

Po 4 – fizjoterapeuta powinien posiadać umiejętności komunikacyjne

Dobry fizjoterapeuta to taki, który potrafi nawiązać dialog. Jest on bardzo ważny dla rozładowania atmosfery, szczególnie w przypadku bolesnych urazów. Wzbudzenie sympatii u Pacjenta jest istotne i także ma ogromny wpływ na to, czy wszelkie zabiegi będą przebiegały w odpowiedniej atmosferze.

Po 5 – w tym fachu liczy się tez niezłomność

To duże słowo, jednak bardzo istotne w kontekście pracy fizjoterapeuty. Musi on być bowiem skupiony na celu i dążyć do jego realizacji, nawet pomimo licznych problemów czy nieprzewidzianych sytuacji. Oczywiście w tym wypadku celem jest zdrowie Pacjenta oraz możliwość jak najszybszego przywrócenia mu pełnej sprawności.

Szukasz dobrego fizjoterapeuty, który ma je wszystkie?

Koniecznie sprawdz naszą ofertę i przekonaj się, w jaki sposób możemy Ci pomóc.

Interesuje Cię rehabilitacja domowa w Warszawie?
Szukasz fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Sprawdź!

Rehabilitacja i fizjoterapia

Popularne wpisy

error: Treść jest chroniona !!