rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Rehabilitacja domowa 10 powodów dlaczego warto!

28 sierpnia 2019

Rehabilitacja domowa jest aktualnie jedną z najczęściej wybieranych form fizjoterapii wśród pacjentów. Wynika to z licznych korzyści płynących dla pacjenta. Szerokie zastosowanie rehabilitacji w domu sprawia że mogą z niej skorzystać zarówno osoby po przebytych operacjach i zabiegach ortopedycznych, pacjenci po incydentach neurologicznych jak np. udar mózgu, ale również osoby starsze i młodsze z chronicznymi dolegliwościami, jak bóle stawów, lub ból kręgosłupa. Terapia w warunkach domowych to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu, przy jednoczesnej wysokiej jakości. Rehabilitacja w warunkach domowych nie odbiega standardami od tej prowadzonej w palcówce czy gabinecie, ponieważ prowadzona jest przez doświadczonych i wysoce wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Rehabilitacja domowa – Najważniejsze korzyści

  1. Oszczędność czasu to zaleta rehabilitacji z dojazdem do pacjenta. Nie trzeba tracić czasu na dojazd do placówki. Terminy spotkań są ustalane indywidualnie. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko tak cenny czas, ale również środki związane z transportem.
  2. Elastyczny grafik sprawia, że nie musisz dopasowywać się do sztywnego grafiku placówki, a wizyty ustalasz indywidualnie z terapeutą. Dzięki temu nie musisz przeorganizowywać swojego dnia pracy, a rehabilitacja jest jego płynną częścią.
  3. Indywidualne podejście to podstawa rehabilitacji domowej. Fizjoterapeuta poświęca całą swoją uwagę na badanie, diagnostykę i leczenie jednego pacjenta podczas wizyty. Podczas, gdy w większości placówek ta uwaga musi być podzielona na wielu pacjentów. Praca „ jeden na jeden” to gwarancja najwyższej jakości oraz świetnych rezultatów rehabilitacji.
  4. Dynamiczne postępy w procesie leczenia pacjenta wynikają z indywidualnego podejścia, oraz przyjaznego środowiska, w którym odbywa się rehabilitacja. Fizjoterapeuta skupia swoją uwagę tylko na jednym pacjencie, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad przebiegiem ćwiczeń, a atmosfera domowa pomaga pacjentowi czuć się bezpiecznie i pewnie w każdym kolejnym kroku na przód.
  5. Ograniczenia ruchowe u pacjentów po operacjach, osób starszych, po okresie hospitalizacji, czy u pacjentów po wypadkach i incydentach neurologicznych, uniemożliwiają im dotarcie do placówki, czy gabinetu rehabilitacyjnego. Jednocześnie są to osoby, które najbardziej rehabilitacji na tym etapie potrzebują, aby powrócić do pełni sprawności. Rehabilitacja domowa jest jedyną szansą na odzyskanie sprawności w tej grupie pacjentów.
  6. Wygoda pacjenta w rehabilitacji domowej to przede wszystkim profesjonalna pomoc na wyciągniecie ręki w zaciszu domowym. Bez konieczności przeorganizowywania swoje kalendarza.
  7. Najwyższa jakość usługi jest zapewniona przez doświadczenie i wysokie kwalifikacje terapeutów. Nasi fizjoterapeuci ustawicznie podnoszą swoją wiedze na licznych kursach oraz szkoleniach. Na wizytę u pacjenta dostarczają niezbędny, wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny. To wszystko sprawia, że rehabilitacja domowa nie odbiega standardami od tej prowadzonej w placówce.
  8. Atmosfera domowa sprawia, że pacjenci czują się bezpiecznie i pewnie podczas terapii. Wielu pacjentów w tym osoby starsze, czują duży dyskomfort podczas opuszczania domu. Te osoby mają szanse na profesjonalną pomoc w warunkach domowych. Dzięki temu znacznemu obniżeniu ulega poziom stresu, strachu i niepewności.
  9. Nowoczesne metody terapii nie są jedynie zapewniane pacjentom w placówkach rehabilitacyjnych. Pamiętajmy, że najnowsze metody terapii to przede wszystkim świetnie wykształceni, doświadczeni i kreatywni fizjoterapeuci, którzy przyjeżdżają do pacjenta.
  10. Ból dla wielu pacjentów stanowi czynnik ograniczający możliwości i chęć poruszania się. Co sprawia, że jest częstym powodem odwołania wizyty w placówce i przerwania procesu rehabilitacji. Rehabilitacja domowa pozwala na otrzymanie szybkiej, celowanej pomocy w warunkach domowych. Fizjoterapeuta pracuje z pacjentem likwidując ból, aby przywrócić możliwie największą sprawność pacjenta.

Interesuje Cię rehabilitacja domowa w Warszawie?
Szukasz fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Sprawdź!

Rehabilitacja i fizjoterapia

Popularne wpisy

error: Treść jest chroniona !!