rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Rehabilitacja – jak często?

29 września 2020

Problemów związanych z kośćmi i stawami może być naprawdę wiele. Dlatego też każda rehabilitacja dostosowywana jest w pełni indywidualnie do Pacjenta – zarówno pod względem wykonywanych ćwiczeń, jak również jej częstotliwości czy długości. To, czy złamiesz nogę, czy doznasz np. skręcenia stawu skokowego, ma ogromny wpływ na przebieg rehabilitacji. Jak często należy ją przeprowadzać?

Jak często i jak długo trwa rehabilitacja?

Na samym wstępie zaznaczmy – częstotliwość zabiegów rehabilitacyjnych, a także długość trwania leczenia to kwestie absolutnie indywidualne. Zależne z jednej strony od skali problemu i wieku, a z drugiej od indywidualnych predyspozycji Pacjenta – jedni wracają do zdrowia szybciej, inni dłużej. Dlatego też wszelkie informacje, jakie znajdziesz poniżej, są orientacyjne – chcąc dowiedzieć się ile potrwa Twoja rehabilitacja i jaka będzie częstotliwość zabiegów, zgłoś się do naszego warszawskiego fizjoterapeuty!

Weźmy pod uwagę np. złamanie – takie, które wymaga noszenia gipsu przez 5-7 tygodni. Standardowo rehabilitacja powinna mieć miejsce przez okres kilku miesięcy, jednak czy będzie to kwartał, pół roku, czy nawet rok – to kwestia indywidualna. Inaczej będzie w sytuacji, gdy złamanie jest proste, a inaczej, gdy dojdzie do przemieszczenia – wtedy rekonwalescencja będzie trwać o wiele dłużej. Wiele zależy także od tego, która kość uległa złamaniu. Grunt to konsultacja z fizjoterapeutą, który dokładnie zapozna się z Twoim przypadkiem i dobierze odpowiednie rozwiązania.

Pamiętaj! Chcąc skrócić czas powrotu do pełnej sprawności, niezbędne jest skorzystania z usług rehabilitanta. Samodzielne wybieranie i wykonywanie ćwiczeń nie tylko znacząco wydłuży okres rekonwalescencji, ale również może nie przynieść odpowiednich efektów. Oczywiście możliwe jest ćwiczenie bez fizjoterapeuty, w domu, jednak po konsultacji z nim – tylko wtedy masz pewność, że leczenie przebiegnie prawidłowo i jak najkrócej.

Jak wygląda rehabilitacja po urazie?

Dzisiaj powrót do rekonwalescencji po zabiegu lub operacji jest krótszy, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wynika to z jednej strony z dostępnych technologii, jak również specjalistycznej wiedzy. To rehabilitant opracuje dla Ciebie indywidualny plan i dokładnie Cię z nim zapozna. W zależności od rodzaju i wielkości urazu, częstotliwość wizyt może być mniejsza (np. 1 razy w tygodniu) albo większa (np. kilka razy w tygodniu). Podejmie specjalistyczną terapię, dopasuje odpowiedni zakres ćwiczeń, a także zareaguje na wszelkie nieprawidłowości, związane z rekonwalescencją.

Co więcej, dzisiaj masz niepowtarzalną szansę na rehabilitację w domu – fizjoterapeuta przyjedzie pod wskazany adres, co pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu i fatygi. Co więcej, jest to rozwiązanie niezwykle przydatne, gdy częstotliwość rehabilitacji jest duża albo gdy leczeniu poddawane są osoby starsze i pacjenci nie mogący się przemieszczać. Zgłoś się do nas, a poznasz wszelkie szczegóły – dowiesz się, jak długo potrwa rehabilitacja, co przyniesie i jaki będzie jej całkowity koszt!

Interesuje Cię rehabilitacja domowa w Warszawie?
Szukasz fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Sprawdź!

Rehabilitacja i fizjoterapia

Popularne wpisy

error: Treść jest chroniona !!