FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY WARSZAWA BIELANY

Funkcjonalny trening medyczny czyli wsparcie doświadczonego fizjoterapeuty.

Dzięki Nam szybko i bezpiecznie wrócisz do pełnej sprawności z przed urazu.

Funkcjonalny trening medyczny jako pierwszy krok w stronę lepszej formy

Twoja sprawność fizyczna ucierpiała przez uraz lub kontuzję albo na skutek operacji? Uporczywy ból i inne towarzyszące mu dolegliwości utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie i wykonywanie podstawowych czynności?

Podjęta do tej pory rehabilitacja medyczna nie przyniosła oczekiwanych rezultatów? Daj sobie pomóc i zapisz się na funkcjonalny trening medyczny!

trening medyczny rehabilitacyjny w warszawie

Poznaj Funkcjonalny trening medyczny oferowany w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Zapisz się na funkcjonalny trening medyczny i raz na zawsze pozbądź się bólu!

Bazując na naszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w pracy z pacjentami, możemy śmiało stwierdzić, że funkcjonalny trening medyczny nie tylko przywraca sprawność, ale też odmienia życie. Choć regularne ćwiczenia wymagają czasu, energii i determinacji, z pewnością pozwalają zmniejszyć dolegliwości bólowe albo całkowicie je wyeliminować i znacząco poprawiają jakość życia. Dla wielu osób trening rehabilitacyjny to jedyna szansa na powrót do ćwiczeń, ponieważ wykonywanie ich bez wcześniejszego wyleczenia kontuzji mogłoby jedynie pogorszyć stan zdrowia i nasilić problemy.

Jakie korzyści niesie za sobą funkcjonalny trening medyczny?

Bez względu na dolegliwość, z jaką zgłosił się pacjent, fizjoterapeuta w pierwszej kolejności skupia się na likwidacji funkcjonalnej dysfunkcji narządu ruchu oraz wyeliminowaniu uporczywych objawów. Celem funkcjonalnego treningu medycznego jest przede wszystkim poprawa wytrzymałości, siły, koordynacji i mocy. W rezultacie na skutek regularnych treningów zwiększa się wytrzymałość chrząstki stawowej, ścięgien, mięśni i więzadeł. To wszystko sprawia, że poprawie ulega jakość życia i umiejętności sportowe pacjenta.

Na czym polega funkcjonalny trening medyczny?

Współpraca fizjoterapeuty z pacjentem rozpoczyna się od oceny funkcjonalnej, która umożliwia stworzenie odpowiedniego planu treningowego. W związku z tym specjalista musi ocenić problem i zaplanować trening rehabilitacyjny, mający szanse przynieść możliwie najlepsze efekty. W praktyce sprowadza się to przede wszystkim do doboru zestawu ćwiczeń, które pomogą pacjentowi wypracować prawidłowe wzorce ruchu i wyeliminować ewentualne błędy w tym zakresie.

Komu jest dedykowany?

Trening medyczny jest bez wątpienia zindywidualizowaną formą ćwiczeń, stworzoną z myślą o szerokiej grupie osób. Na wizytę u specjalisty powinny umówić się osoby, które przeszły urazy narządów układu ruchu, jak i takie, które zmagają się z dolegliwościami ortopedycznymi czy reumatologicznymi. Opracowany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości trening rehabilitacyjny istotnie może pomóc tym, którzy mają wrodzoną lub nabytą dysfunkcję układu ruchu albo posiadają zmiany zwyrodnieniowe w obrębie narządów ruchu. Podsumowując, rehabilitacja medyczna to dobre rozwiązanie również dla wszystkich tych, którzy chcą ćwiczyć prawidłowo i bezpiecznie, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji.

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik funkcjonalnego treningu medycznego oferowanego przez naszą klinikę.

Funkcjonalny trening medyczny to nie wszystko

Zapoznaj się z innymi zabiegami oraz terapiami, w których specjalizuje się Aktywna Klinika.

rehabilitacja - rozstęp mięśni prostych brzucha

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

rehabilitacja i fizjoterapia sportowa

FIZJOTERAPIA SPORTOWA

rehabilitacja ortopedyczna warszawa

FIZJOTERAPIA ORTOPEDYCZNA

fizjoterapia po porodzie i w ciąży

FIZJOTERAPIA W CIĄŻY I PO PORODZIE