rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Wszystko na temat kobiecej fizjoterapii. Sprawdź nasze artykuły i poznaj szczegóły na temat zabiegów fizjoterapeutycznych stosowanych w trakcie, jak i po porodzie.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny Warszawa

Czy zajmuje się fizjoterapeuta uroginekologiczny

W tej dziedzinie fizjoterapeuta uroginekologiczny pracuje między innymi nad prawidłowym funkcjonowaniem obszaru miednicy.

W pierwszej kolejności fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się profilaktyką codziennych nawyków wśród kobiet (szczególnie świeżo upieczonych mam). W tym: postawą i koordynacją ciała (zwiększając stabilizację poprzez wzmocnienie wydolności rdzenia naszego ciała – CORE) oraz indywidualnym doborem ćwiczeń i kontrolą ich poprawnego wykonywania. Dlatego fizjoterapia uroginekologiczna jest przeznaczona dla kobiet w różnym wieku.

fizjoterapia uroginekologiczna warszawa

Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Kiedy i dla kogo fizjoterapia uroginekologiczna w Warszawie?

Fizjoterapia uroginekologiczna jest specjalistyczną dziedziną rehabilitacji zajmującą się zdrowiem kobiet na każdym etapie ich życia.

Zabiegi fizjoterapii uroginekologicznej oferowanej w mieście Warszawa, obejmują opieką zarówno młode kobiety rozpoczynające współżycie seksualne, kobiety w okresie prokreacyjnym, a także te przygotowujące się lub będące w ciąży i po porodzie. Ten rodzaj terapii dotyczy również kobiet dojrzałych – w okresie okołomenopauzalnym.

fizjoterapeuta uroginekologiczny

Zabiegi fizjoterapii uroginekologicznej

Zabiegi fizjoterapii uroginekologicznej oferowanej w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

W centrum zainteresowania tej dziedziny rehabilitacji znajdują się kobiety – zwłaszcza uwzględniając specyficzny rodzaj dolegliwości, z jakim na co dzień się zmagają.

W naszej klinice profesjonalną i efektywną pomoc w fizjoterapii uroginekologicznej zapewnia jej interdyscyplinarność. W postaci łączenia wiedzy z wielu dziedzin medycznych, jak: ginekologia, położnictwo, urologia oraz proktologia.

Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga kobietom w przypadku występowania zaburzeń ze strony miednicy mniejszej, jak dyspareunia (bolesne współżycia), braku satysfakcji seksualnej, wysiłkowego nietrzymania moczu, obniżania narządu rodnego, parcia naglącego, rozstępów mięśni brzucha, bólów kręgosłupa, trudności z opróżnianiem pęcherza moczowego, nokturia czyli oddawanie moczu w nocy, obniżenie ścian pochwy, obniżanie narządu rodnego, czy rozejście spojenia łonowego.

W zależności od problemu, z jakim zmaga się kobieta – podejście i plan terapii dobierany jest indywidualnie.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże każdej kobiecie zdobyć pełną kontrolę nad mięśniami głębokimi. W tym między innymi: mięśniami dna miednicy (Mięśnie Kegla), czy mięśniami brzucha i kręgosłupa.

Profilaktyka i dobrze poprowadzona fizjoterapia są niezwykle ważne dla zdrowia każdej kobiety. Pozwalają uniknąć w przyszłości zaburzeń ze strony funkcjonowania narządów miednicy mniejszej.

W swojej pracy fizjoterapeuta uroginekologiczny z Warszawy, czerpie z wielu metod. Są to m.in. terapia dna miednicy, terapia manualna, PNF, techniki energizacji tkanek miękkich, FDM, elektrostymulacja, biofeedback, kinesiotaping.

Ta różnorodność technik zapewnia możliwość doboru najefektywniejszego rozwiązania dla każdej kobiety. W trakcie terapii fizjoterapeuta pomaga dobrać odpowiednie zaopatrzenie, mogące wykluczyć lub oddalić znacząco w czasie konieczność operacyjnego rozwiązania problemu, jak tampony i pessary.

Z kolei po operacji prowadzenie procesu rehabilitacji, pozwala na długi czas podtrzymać pozytywne efekty pozabiegowe.

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik fizjoterapii uroginekologicznej oferowanej przez naszą klinikę.

Rehabilitacja domowa


Fizjoterapia uroginekologiczna

Zobacz w czym pomoże Ci fizjoterapia uroginekologiczna

error: Treść jest chroniona !!