FIZJOTERAPIA SPORTOWA WARSZAWA BIELANY

Dowiedz się jakie wsparcie możesz uzyskać!

Fizjoterapia sportowa to nic innego jak profesjonalna pomoc od doświadczonego fizjoterapeuty z Warszawy.

Fizjoterapia sportowa to recepta na bezpieczny powrót do treningu

Od lat grasz w piłkę, ale od miesięcy czujesz ból kolana? A może od dziecka Twoją pasją jest tenis, tylko od kilku tygodni każdy trening kończy się bólem barku i łokcia?

W trakcie fizjoterapii sportowej w Warszawie, kładzie się szczególny nacisk na specyfikę uprawianej dyscypliny sportowej. Dzięki temu można zauważyć i wyeliminować błędy techniczne, które są najczęstszą przyczyną powstania urazu.

Rehabilitacja kolana, stawu skokowego, kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego to codzienność dla fizjoterapeuty sportowego w Warszawie, który poprzez zmniejszenie sztywności i bolesności miejsca objętego stanem zapalnym, stymuluje szybsze i prawidłowe gojenie uszkodzonych struktur tkankowych. Prawidłowo zaleczona tkanka staje się grubsza, elastyczniejsza oraz wytrzymalsza, dzięki czemu jest mniej podatna na urazy w przyszłości.

fizjoterapeuta sportowy warszawa

Zabiegi fizjoterapii sportowej oferowanej w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

Dlaczego warto spotykać się z fizjoterapeutą sportowym z Warszawy?

Fizjoterapia sportowa jest niezbędnym uzupełnieniem procesu treningowego, dzięki któremu możesz uniknąć: urazu kolana, skręcenia stawu skokowego, zerwania więzadła w kolanie, uszkodzenia stożka rotatorów w barku.

Dlatego warto rozpocząć terapię już przy pierwszych objawach takich, jak np. uczucie niestabilności i ból stawu skokowego, barkowego, kolanowego i często towarzyszący temu obrzęk.

Kiedy zaczyna boleć, czyli rola fizjoterapii sportowej?

W sytuacjach, kiedy wysiłek przekracza możliwości adaptacyjne tkanek, czyli stawów, mięśni, więzadeł, torebki stawowej - często dochodzi do mikrourazów, kumulujących się z czasem i tworzących stan zapalny.

Jeżeli aktywność nie zostanie przerwana, a miejsce urazu właściwie wyleczone z pomocą fizjoterapeuty sportowego z Warszawy, obszar uszkodzenia powiększy się, a ból uniemożliwi podjęcie kolejnej aktywności.

Rehabilitacja sportowa pomaga osobom trenującym odzyskać sprawność sprzed kontuzji, promując bezpieczne uczestnictwo w aktywności fizycznej. Może obejmować: rehabilitację stawu skokowego, rehabilitację kolana, rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego, rehabilitację kręgosłupa szyjnego, rehabilitację po złamaniu kości udowej i wiele innych.

Dzięki fizjoterapii sportowej możesz uniknąć kontuzji

Fizjoterapeuta sportowy z Warszawy zajmuje się nie tylko skutkami kontuzji, ale w pierwszej kolejności - przygotowaniem motorycznym do treningu.

To pozwala optymalizować uzyskiwane wyniki. Wspomaganie procesu regeneracji powysiłkowej stanowi podstawę zdrowia sportowca, dzięki czemu udaje się obniżyć szanse występowania urazów, utrudniających podejmowanie dalszych treningów.

Rehabilitacja w Warszawie to bezpieczny powrót do treningu

Podczas fizjoterapii sportowej wykorzystuje się sprawdzone metody terapii. Największą popularnością cieszą się: terapia manualna, terapia tkanek miękkich, terapia powięziowa.

Nowoczesna diagnostyka funkcjonalna to podstawa w prawidłowym przebiegu procesu rehabilitacji sportowej. Badania pokazują, że kontuzja sportowa (np. zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, uraz kolana, stawu skokowego, barku, skręcenie kostki stawu skokowego, uszkodzenie więzadła w kolanie, uszkodzenie stożka rotatorów, skręcenie kolana czy zwichnięcie rzepki), która nie została poddana odpowiedniemu leczeniu - wolniej się goi.

Jej skutki są dużo boleśniejsze w odczuciach, natomiast sam zawodnik jest na dłużej lub nieraz całkowicie wyłączony ze sportu.

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik fizjoterapii sportowej oferowanej przez naszą klinikę.

Kto poprowadzi Twoje zabiegi fizjoterapii sportowej w Warszawie?

fizjoterapeuta sportowy warszawa

mgr Konrad Dąbrowski

Fizjoterapeuta

Sprawdzony fizjoterapeuta i doświadczony terapeuta manualny. W związku z tym na co dzień jego praca to kompleksowa rehabilitacja po operacjach kręgosłupa, endoprotezach biodra, kolana i kontuzjach sportowych.

fizjoterapeuta z dojazdem warszawa

mgr Inga
Kania

Fizjoterapeuta

Doświadczony fizjoterapeuta ortopedyczny i sportowy. W swojej codziennej pracy przywraca sprawność i formę pacjentom po operacjach i urazach sportowych, w rezultacie zapewniając bezpieczny powrót zdowia.

Rehabilitacja i fizjoterapia sportowa to nie wszystko

Zapoznaj się z innymi zabiegami oraz terapiami, w których specjalizuje się Aktywna Klinika.

rehabilitacja - rozstęp mięśni prostych brzucha

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

funkcjonalny trening medyczny

FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY

rehabilitacja ortopedyczna warszawa

FIZJOTERAPIA ORTOPEDYCZNA

fizjoterapia po porodzie i w ciąży

FIZJOTERAPIA W CIĄŻY I PO PORODZIE