Rehabilitacja domowa, fizjoterapia Warszawa: Rehabilitacja Białołęka, Ochota, Ursus, Wola, Rehabilitacja Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Bemowo, Rehabilitacja Mokotów, Centrum,  Praga, Rehabilitacja Tarchomin, Wawer, Wilanów, Wesoła, Rembertów, Ursynów, Włochy, Targówek.

Custom Custom Telefon

Masaż leczniczy kręgosłupa Warszawa

Masaż leczniczy kręgosłupa z dojazdem w Warszawie będzie idealnym wyborem jeżeli odczuwasz ból kręgosłupa lub napięcie szyi i barków.

Rehabilitacja domowa

Masaż leczniczy kręgosłupa z dojazdem

Masaż leczniczy kręgosłupa z dojazdem w celu łagodzenia bólu

Jeśli odczuwasz bóle pochodzenia mięśniowego jak np. ból kręgosłupa spowodowany dłuższym przebywaniem w pozycji siedzącej, lub zmagasz się z wysokim napięciem szyi i barków wywołane przewlekłym stresem, masaż leczniczy kręgosłupa będzie idealnym wyborem. Dzięki regularnym zabiegom odczucia bólowe znikają, a ciało utrzymane jest w dobrej kondycji.

Masaż leczniczy kręgosłupa Warszawa

Czym charakteryzuje się masaż leczniczy kręgosłupa w Warszawie?

Ten rodzaj masażu składa się z szeregu technik i chwytów manualnych, które poprzez uzyskanie lepszego odżywienia podrażnionych struktur, przyspieszają fizjologiczny proces ich regeneracji.

Masaż leczniczy kręgosłupa oddziałuję na skórę, tkankę podskórną mięśnie, więzadła, a na drodze odruchowej wpływa również na regulację układu krążenia, nerwowego i wewnątrzwydzielniczego.

fizjoterapeuta sportowy

Techniki masażu leczniczego kręgosłupa Warszawa

Jakie techniki stosuje się w masażu leczniczym kręgosłupa?

Wykorzystywane w masażu leczniczym techniki i chwyty to głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, uderzanie, wstrząsanie czy wibracja. Każda technika powtarzana jest kilkakrotnie w zależności od rejonu ciała oraz dolegliwości pacjenta.

Wpływ masażu leczniczego kręgosłupa na organizm

Jak działa masaż leczniczy kręgosłupa na Nasz organizm?

 • Zwiększenie przepływu krwi w naczyniach – dosercowy kierunek masażu umożliwia mechaniczne przepchniecie krwi z mniejszych naczyń krwionośnych (kapilar) do większych jednostek, dzięki czemu wzrasta przepływy krwi oraz wymiana substratów w tkankach.
 • Wzmożona wymiana tkankowa- masaż kręgosłupa powoduje dynamiczniejsze dostarczanie do tkanek substancji energetycznych i odżywczych jak tlen, glukoza, czy aminokwasy. Czyli wpływa na regenerację masowanych tkanek.
 • Regulacja ciśnienia tętniczego krwi- dzięki zwiększonemu przepływowi krwi w małych naczyniach włosowatych dochodzi do zmniejszenia ciśnienia w naczyniach tętniczych.
 • Aktywacja pracy nerek- masaż powoduje zwiększenie przepływu krwi przez nerki i poprawę i funkcji filtracyjnej.
 • Obniżenie tonusu mięśniowego i zmniejszenie obwodów mięśni – po zabiegu masażu dochodzi do zmniejszenia przekroju poprzecznego mięśnia na skutek odprowadzenia z mięśni zastoju żylnego i substratów spalania tkankowego. Napięcie mięśni obniża się na skutek zwiększonego ukrwienia oraz pobudzenia proprioreceptorów zlokalizowanych w brzuścach i ścięgnach.
 • Szybka regeneracja po wysiłkowa- masaż leczniczy poza lokalna regeneracja tkanek powodu na drodze odruchowej normalizacje pracy naszego mózgu oraz gruczołów wydzielających hormony i inne związki niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
 • Polepszenie przesyłania bodźców- W ośrodkowym układzie nerwowym zabieg masażu niweluje niekorzystne zjawisko występujące po wysiłkowo, kiedy dochodzi do nagromadzenia zbyt dużego stężenia mediatorów jak acetylocholina czy dopamina.
fizjoterapia sportowa warszawa

Masaż leczniczy kręgosłupa z dojazdem do domu

Dlaczego warto skorzystać z masażu leczniczego kręgosłupa z dojazdem?

Dedykowany jest wszystkim tym, którzy odczuwają przewlekłe dolegliwości bólowe i wzmożone napięcie okolicy kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego czy szyjnego. Ból jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym.

Masaż leczniczy pozwala uwolnić pacjenta od bólu i towarzyszącego mu najczęściej zbędnego napięcia. Przywraca równowagę i swobodę ruchu kręgosłupa, który stanowi filar naszego ciała.

Masaż z dojazdem Warszawa

Kiedy warto zamówić masaż leczniczy z dojazdem na terenie Warszawy i okolic?

 • Ból kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego
 • Bóle stawów
 • Choroby zwyrodnieniowe
 • Choroby układu nerwowego
 • Przykurcze stawowo – mięśniowe
 • Po przebytych w przeszłości kontuzjach i urazach
 • Podwyższone napięcie mięśniowe
 • Ból pleców

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cena masażu leczniczego kręgosłupa w Warszawie oferowanego przez naszą klinikę.

Masaż z dojazdem Warszawa

error: Treść jest chroniona !!