rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Rehabilitacja sportowa – nie tylko dla sportowców!

16 kwietnia 2020

Zawodowy sport wymaga często nadmiernego wysiłku. Jednak chęć bycia lepszym, szybszym czy sprawniejszym nie daje wyłącznie korzyści, ale również przynosi problemy zdrowotne. Przede wszystkim te związane z układem kostnym – dochodzi do przeciążeń, a także mniejszych i większy urazów czy kontuzji. W takiej sytuacji bardzo pomocna może okazać się rehabilitacja sportowa, którą polecamy nie tylko osobom zawodowo uprawiającym sport.

Kim jest i w czym pomoże fizjoterapeuta sportowy?

Rehabilitacja sportowa pozwala leczyć różnego rodzaju dysfunkcje ruchu u osób aktywnych fizycznie. Dedykowana jest więc nie tylko tym, którzy zawodowo uprawiają różnego rodzaju sporty, ale również ludziom ćwiczącym na siłowni, biegającym, amatorsko grającym w piłkę nożną i wielu innym. Jednym słowem – wszystkim tym, którzy narażeni są na nadmierne przeciążenia i urazy.

Fizjoterapeuta sportowy pomoże również przywrócić pełną sprawność, usunąć ból czy zwalczyć nawracające urazy, umożliwiając powrót do aktywności, a także zwiększenie intensywność ćwiczeń.

Dzięki rehabilitacji i współpracy z fizjoterapeutą sportowym, możliwe jest:

 • leczenie różnego rodzaju dolegliwości bólowych i problemów zdrowotnych;
 • eliminowanie urazów, a także przywracanie sprawności po odniesionej kontuzji;
 • przyspieszanie odnowy biologicznej i regeneracji mięśni w przeciążonym organizmie;
 • przygotowanie organizmu do ponownego, intensywnego wysiłku albo do zwiększania jego intensywności;
 • zapobiegnięcie różnego rodzaju urazom i kontuzjom w przyszłości;
 • rozluźnienie spiętych mięśni;
 • utrzymanie organizmu w sprawności i zwiększenie jego możliwości w zakresie aktywności fizycznej.

Dzięki specjalistycznej wiedzy, odpowiedniemu doświadczeniu, a także dostępnym narzędziom, fizjoterapeuta sportowy jest w stanie dostosować program terapii do indywidualnych potrzeb każdego, kto jest aktywny fizycznie – zarówno zawodowca, amatora, jak również osoby, która wraca do sportu po długiej przerwie albo dopiero rozpoczęła treningi.

W jakich urazach pomocna będzie rehabilitacja sportowa?

Ze względu na intensywność wykonywanych ćwiczeń przez sportowców i osoby aktywne, bardzo często dochodzi do różnego rodzaju urazów i kontuzji. Fizjoterapeuta sportowy będzie w stanie pomóc w wielu przypadkach – dzięki rehabilitacji uśmierzony zostanie ból, przywrócona będzie sprawność, a sportowiec będzie mógł szybciej powrócić do swoich treningów.

W naszej klinice specjalizujemy się w różnych formach rehabilitacji, oferując swoim pacjentom między innymi:

 • Rehabilitację stawu skokowego, który często ulega urazom – niezależnie od uprawianej dyscypliny. Wystarczy niewłaściwie stanąć, poślizgnąć się albo potknąć, aby ulec bolesnemu urazowi;
 • Rehabilitację kolana, które jest mocno obciążane podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń – dochodzi wtedy do bólu, sztywnienia i uczucia dyskomfortu. Wymienione odczucia skutecznie pomoże zwalczyć fizjoterapeuta sportowy;
 • Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego, który może ulec np. stłuczeniu lub skręceniu – przejawia się to dużym bólem i uniemożliwia nie tylko treningi. W takiej sytuacji jakikolwiek, nieco bardziej wzmożony ruch staje się również wyzwaniem;
 • Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego, rehabilitacja po złamaniu kości udowej i wiele innych.

W każdym z tych przypadków niezbędne jest w pełni indywidualne dopasowanie przebiegu terapii do problemu pacjenta – w ten sposób fizjoterapeuta sportowy jest w stanie w jak najkrótszym czasie powrócić do pełni formy.

Pomoże również terapia manualna!

W naszej warszawskiej klinice oferujemy również terapię manualną, a więc jedną z najskuteczniejszych metod fizjoterapeutycznych. Wykorzystuje się w niej różne techniki, w tym masaż, stretching, mobilizację i neuromobilizację czy manipulację – wszystko to ma na celu usunięcie różnego rodzaju dolegliwości oraz przywrócenie sprawności. Doskonale sprawdza się między innymi w przypadku bólów krzyżowych i lędźwiowych, leczeniu rwy kulszowej, a nawet migren czy… zaburzeń snu. Jest więc zalecana – podobnie jak rehabilitacja – nie tylko zawodowym sportowcom.

Interesuje Cię rehabilitacja domowa w Warszawie?
Szukasz fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Sprawdź!

Rehabilitacja i fizjoterapia

Popularne wpisy

error: Treść jest chroniona !!