rehabilitacja domowa warszawa promocja

660 350 359

Czym jest łokieć tenisisty i jak go leczyć?

3 lutego 2022

Czy tak naprawdę jest łokieć tenisisty? Jakie są objawy, przyczyny oraz komu może przytrafić się to schorzenie? Czy w przypadku jego rozpoznania najlepszym leczeniem będą leki przeciwzapalne, przeciwbólowe, a może warto udać się do fizjoterapeuty? Jeżeli tak to jakie metody fizjoterapeutyczne najlepiej sprawdzają się w pracy z pacjentem? W tym artykule postaram się przybliżyć definicję popularnej dolegliwości łokcia, przyczyny, objawy oraz w jaki sposób najlepiej jest go leczyć, aby schorzenie nie nawracało.

Łokieć tenisisty objawy i przyczyny powstania

Łokieć tenisisty jest częstą przypadłością wśród tenisistów z uwagi na duże przyspieszenia, oraz siły generowane na wspólny przyczep ścięgien prostowników mieszczącego się na nadkłykciu bocznym kości ramiennej. Jednak nazwa opisywanego schorzenia jest myląca, ponieważ na przypadłość mogą zapadać nie tylko sportowcy związani z tenisem.

Omawiane schorzenie równie dobrze może pojawić się u osób zajmujących się pracą biurową, muzyków, mechaników, lub innych przedstawicieli zawodów, w których często i intensywnie pracuje się w pozycjach wymuszonych.

Łokieć tenisisty powstaje na skutek mikro urazów i obciążeń, które zmniejszają ukrwienie okolicy przyczepu. Włókna kolagenowe ścięgien ulegają w ich wyniki degeneracji i to ona powoduje u pacjentów nieprzyjemne objawy.

Najpopularniejszym i standardowym objawem schorzenia jest ból nadgarstka. Uaktywnia się w momencie, w którym chcemy wykonać jakikolwiek ruch ręką. Jeśli schorzenie jest już w dalszym stadium, ból ten może się pojawiać również bez poruszania ręką. Innymi objawami zgłaszanymi przez pacjentów są tkliwość w okolicy nadkłykcia oraz zmniejszenie siły uścisku.

Łokieć tenisity leczenie

W razie wystąpienia niepokojących objawów bólowych w obrębie nadgarstka warto wiedzieć, jak leczyć łokieć tenisisty. Niestety w przypadku tego schorzenia leczenie farmakologiczne może przynieść ulgę tylko w fazie ostrej, nie spowoduje to jednak regeneracji ścięgna (a wręcz je osłabi) i nie usunie przyczyny schorzenia.

Na szczęście przy prawidłowo prowadzonej rehabilitacji ścięgno ma szanse na regeneracje. Jednak na początku najważniejsze jest zahamowanie procesu degeneracji, aby nie pogłębić swojego stanu. Terapia manualna, terapia tkanek miękkich oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia poprzedzone szczegółowym wywiadem to najlepsze postępowanie w celu pozbycia się schorzenia.

Łokieć tenisisty fizjoterapia

Jeśli dopadł nas łokieć tenisisty rehabilitacja i fizjoterapia będą najrozsądniejszym wyborem, na jaki możemy się zdecydować. W pierwszej kolejności należy udać się do fizjoterapeuty, który pozna nasz problem i zaproponuje odpowiednio dopasowaną terapię.

Fizjoterapeuta w pierwszej kolejności rozpocznie pracę na tkankach miękkich jak ścięgna, mięśnie oraz więzadła, w celu zmniejszenia stanu zapalnego i odczucia pierwszej ulgi od bólu. Jednakże, aby pozbyć się schorzenia na dłużej bez nawracających objawów na łokieć tenisisty ćwiczenia są jednym z najlepszych rozwiązań.

Aktywna Klinika czyli rehabilitacja z dojazdem do domu pacjenta. Jeśli chcesz pozostać w zaciszu własnego domu, w którym czujesz się komfortowo i bezpiecznie. Ponadto chciałbyś, aby specjalista zajął się w czasie sesji terapeutycznej tylko tobą, skorzystaj z opcji fizjoterapii w domu. Oszczędność pieniędzy, czasu i skuteczna pomoc we własnych czterech ścianach to coś, na co zawsze warto się zdecydować.

Interesuje Cię rehabilitacja domowa w Warszawie?
Szukasz fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Sprawdź!

Rehabilitacja i fizjoterapia

Popularne wpisy

error: Treść jest chroniona !!