FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

Terapia stworzona z myślą o szczególnych potrzebach kobiet i mężczyzn

Kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego w Warszawie

Fizjoterapia uroginekologiczna jest specjalistyczną dziedziną rehabilitacji zajmującą się zdrowiem kobiet na każdym etapie ich życia

Obejmuje opieką zarówno młode kobiety rozpoczynające współżycie seksualne, kobiety w okresie prokreacyjnym, przygotowujące się, lub będące w ciąży i po porodzie, oraz kobiety dojrzałe w okresie okołomenopauzalnym. W pierwszej kolejności fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się profilaktyką codziennych nawyków wśród kobiet (szczególnie świeżo upieczonych mam). Postawą i koordynacją ciała, zwiększając stabilizację poprzez wzmocnienie wydolności rdzenia naszego ciała (CORE). Indywidualnym doborem ćwiczeń i kontrolą ich poprawnego wykonywania. Dlatego warto spotkać się fizjoterapeutą uroginekologicznym, tak jak wędrujesz na wizytę kontrolną do ginekologa np., jeśli jesteś w ciąży lub po porodzie, taka wizyta może mieć ogromny wpływ na twoje przyszłe zdrowie.

fizjoterapia uroginekologiczna warszawa

Nie Zwlekaj

Odczuwasz Niepokojące Objawy, Chcesz Mieć Pewność, Że Wszystko Jest W Porządku Odwiedź Fizjoterapeutę Uroginekologicznego

Metoda terapii stworzona z myślą o Tobie

W centrum zainteresowania tej dziedziny rehabilitacji znajdują się kobiety, z uwzględnieniem specyficznych dolegliwości, z jakim, na co dzień się zmagają. W naszej Klinice profesjonalną i efektywną pomoc w fizjoterapii uroginekologicznej zapewnia jej interdyscyplinarność. W postaci łączenia wiedzy z wielu dziedzin medycznych jak ginekologia, położnictwo, urologia oraz proktologia.

Kiedy profilaktyka to za mało czyli leczenie

Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga kobietom w przypadku występowania zaburzeń ze strony miednicy mniejszej, jak dyspareunia (bolesne współżycia), brak satysfakcji seksualnej, wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżanie narządu rodnego, parcia naglące, rozstęp mięśni brzucha, ból kręgosłupa, trudności z opróżnianiem pęcherza moczowego, nokturia czyli oddawanie moczu w nocy, obniżenie ścian pochwy, obniżanie narządu rodnego, czy rozejście spojenia łonowego. W zależności od problemu, z jakim zmaga się kobieta podejście i plan terapii dobierany jest indywidualnie. 

Czym zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże każdej kobiecie zdobyć pełną kontrolę nad mięśniami głębokimi, między innymi mięśniami dna miednicy (Mięśnie Kegla), czy mięśniami brzucha i kręgosłupa. Profilaktyka i dobrze poprowadzona fizjoterapia jest niezwykle ważna dla zdrowia każdej kobiety. Pozwala uniknąć w przyszłości zaburzeń ze strony funkcjonowania narządów miednicy mniejszej.

Indywidualny plan terapii uroginekologicznej

W swojej pracy fizjoterapeuta uroginekologiczny czerpie z wielu metod jak terapia manualna, PNF, techniki energizacji tkanek miękkich, FDM, elektrostymulacja, biofeedback, kinezjotaping. Ta różnorodność technik zapewnia możliwość doboru najefektywniejszego rozwiązania dla każdej kobiety. W trakcie terapii fizjoterapeuta pomaga dobrać odpowiednie zaopatrzenie, mogące wykluczyć lub oddalić znacząco w czasie konieczność operacyjnego rozwiązania problemu, jak tampony i pessary. A po operacji prowadzenie procesu rehabilitacji, pozwala na długi czas potrzymać pozytywne efekty po zabiegowe.

Fizjoterapia Uroginekologiczna w Miłej i Intymnej Atmosferze