TERAPIA DNA MIEDNICY

Sprawdzona i skuteczna metoda fizjoterapii akredytowana przez Polskie Towarzystwo Uro-Ginekologiczne (PTUG).

Terapia Dna Miednicy Warszawa

Jeśli szukasz rozwiązania problemów związanych z zaburzeniami ze strony miednicy mniejszej jak nietrzymanie moczu, zaburzenia statyki narządu rodnego lub jesteś w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna jest dedykowaną Tobie metodą terapii.

Fizjoterapia uroginekologiczna stała się nieodłącznym elementem zdrowia kobiet i mężczyzn na całym świecie, cierpiących z powodu zaburzeń ze strony miednicy mniejszej. Stała się nie tylko wspomaganiem stosowanych do tej pory konwencjonalnych metod operacyjnych i farmakologicznych, w leczeniu takich dolegliwość jak nietrzymanie moczu, parcia naglące, czy obniżanie narządu rodnego, ale przede wszystkim skuteczną terapią zachowawczą. Dzięki tej metodzie wiele kobiet i mężczyzn powraca do nieskrępowanego życia prywatnego oraz zawodowego.

Uroginekologia jest dynamicznie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną fizjoterapii pomaga w takich dolegliwościach jak nietrzymanie moczu, parcia naglące, zaburzenia statyki narządu rodnego, czy zespoły bólowe miednicy mniejszej. Naszymi pacjentami są kobiety na różnych etapach życia, oraz mężczyźni np. po zabiegu prostatektomii. Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje między innymi techniki mięśniowe i manualne, indywidualnie dobrany trening mięśni dna miednicy, biofeedbeck z EMG, elektrostymulację i pessaroterapię.

Kobiety w ciąży i po porodzie wymagają profesjonalnego wsparcia fizjoterapia uroginekologiczna w tym okresie pozwala uniknąć takich dolegliwości jak ból kręgosłupa w ciąży czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. A kiedy dolegliwości się pojawiają skuteczna i bezpieczna terapia pozwala przywrócić równowagę i funkcjonować bez bólu spojenia łonowego, kręgosłupa, czy rwy kulszowej. Po porodzie odpowiednio dobrane, indywidualne ćwiczenia pozwalają wrócić do formy mięśniom brzucha oraz wzmocnić mięśnie dna miednicy.

Kiedy zaburzenia ze strony miednicy mniejszej jak obniżenie i wypadanie macicy, nietrzymanie moczu i/lub stolca, są zmianami zaawansowanymi pacjenci kwalifikowani są do leczenia operacyjnego. Zabieg wiąże się ze znacznym obciążeniem organizmu, praca z fizjoterapeutą uroginekologicznym przed zabiegiem ułatwia szybszy, sprawniejszy powrót do formy po zabiegu. Prawidłowe postępowanie po zabiegu z zachowaniem zaleceń profilaktycznych umożliwia na długie lata utrzymanie efektów operacyjnego leczenia.

Fizjoterapia uroginekologiczna to nieodłączny element edukacji pacjentów, wiemy jak ważne jest zrozumienie przyczyny dolegliwości, które dotyczą dużej grupy kobiet i mężczyzn na całym świecie. Szacuje się, że z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (NT) cierpi około 10-15 % populacji całego świata. Ze względu na skale problemu fizjoterapeuta uroginekologiczny zwraca szczególna uwagę na profilaktykę dnia codziennego, promuje prawidłowe nawyki ruchowe, czy toaletowe, zwraca uwagę na prawidłową postawę ciała i unikanie przeciążeń.