FIZJOTERAPIA W CIĄŻY I PO PORODZIE

Fizjoterapia w ciąży i połogu to inwestycja w sprawny, ale przede wszystkim bezpieczny powrót do formy​

Fizjoterapia w ciąży i po porodzie

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety – wypełniony przemianami, oczekiwaniami, ale również niepokojem, przed tym, co nieznane. Od początku w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian dających się odczuć w postaci specyficznych symptomów i w zależności od trymestru ciąży ich paleta staje się coraz bardziej różnorodna. Nie zawsze jednak nasze ciało odbiera te zmiany tak pozytywnie jakbyśmy tego oczekiwały, bowiem ciąża i niedaleka perspektywa porodu i połogu stanowi dla organizmu kobiety nie lada wysiłek. Aby ułatwić sobie codzienność, warto skorzystać z fizjoterapii w ciąży i skorzystać z usług fizjoterapeuty.

fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie

Pamiętaj

Twoje Zdrowie W Tym Szczególnym Momencie To Szczęście Całej Twojej Rodziny

W czym może pomóc fizjoterapia w ciąży

Fizjoterapia w ciąży i połogu przychodzi z pomocą każdej kobiecie, aby dolegliwości jak ból kręgosłupa w ciąży, rozejście spojenia łonowego czy wysiłkowe nietrzymanie moczu nie odbierały radości z cieszenia się każdym kolejnym nadchodzącym tygodniem. Fizjoterapia w ciąży jest bezpieczną metodą leczenia, w czasie, kiedy leczenie farmakologiczne czy inwazyjne leczenie zabiegowe mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się dziecka. 

Zapanuj nad swoimi mięśniami dna miednicy

Do jednych z wielu zadań fizjoterapii po porodzie należy zapoznanie kobiety z bezpiecznymi formami aktywności fizycznej, indywidualny dobór ćwiczeń, prowadzenie prawidłowego treningu mięśni dna miednicy, nauka mobilizacji blizny po cięciu cesarskim, blizny krocza po porodzie naturalnym. Przywrócenie prawidłowego wyglądu i funkcji brzucha, po wystąpieniu rozstępu mięśni prostych brzucha.

Profilaktyka to podstawa zdrowia każdej kobiety

Pamiętaj, że nawet, jeśli twoja ciąża przebiega prawidłowo, fizjoterapeutka pomoże ci przygotować ciało do porodu z uwzględnieniem różnic porodu naturalnego i porodu drogą cięcia cesarskiego. Nauczy Cię jak wykonywać ćwiczenia poprawiające stabilizację ciała, jak aktywizować mięśnie dna miednicy (Mięśnie Kegla). Przygotuje tkanki do porodu, wesprze w ćwiczeniach oddechowych, poprawi elastyczność i skoryguje prawidłową postawę ciała. 

Fizjoterapii w ciąży i połogu - powrót do formy

W trakcie spotkań fizjoterapeuta zwróci uwagę na prawidłowe i zdrowe nawyki codziennej aktywności – tak ważne po porodzie. Aby ten dynamiczny proces cofania się zmian w ciele kobiety, które powstały w wyniku ciąży oraz porodu, przebiegał bez powikłań. Jeśli czujesz, że każdy ruch powoduje ból bioder  pojawia się promieniowanie, które może świadczyć o rwie kulszowej, nie zwlekaj fizjoterapeuta jest odpowiedzią na twoje dolegliwości.

Chcesz Bezpiecznie Wrócić Do Pełnej Formy Po Ciąży i Porodzie