Rehabilitacja domowa, fizjoterapia Warszawa: Rehabilitacja Białołęka, Ochota, Ursus, Wola, Rehabilitacja Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Bemowo, Rehabilitacja Mokotów, Centrum,  Praga, Rehabilitacja Tarchomin, Wawer, Wilanów, Wesoła, Rembertów, Ursynów, Włochy, Targówek.

Custom Custom Telefon

Fizjoterapia w ciąży i po porodzie – czy jest niezbędna?

2 listopada 2020

Spis treści

Ciąża to wyjątkowy czas oczekiwania, w którym pozytywne myśli idą w parze z licznymi zmianami, jakie zachodzą w kobiecym organizmie. Niestety, nie zawsze zmiany te muszą być pozytywne – okres ciąży jest bowiem wymagający dla organizmu i może prowadzić do pewnych problemów, na które warto jak najszybciej zareagować. Należą do nich np. bóle kręgosłupa, stawów oraz inne dolegliwości – na szczęście do Twojej dyspozycji jest fizjoterapeuta, który zapewni odpowiednią terapię, pomoże usunąć bóle i przywróci Ci radość, czerpaną z tego wyjątkowego stanu.

Po co mi fizjoterapia w ciąży?

Ciąża wiąże się z różnego rodzaju dolegliwościami, które mogą znacząco obniżyć codzienny komfort. Z tego też względu niezbędna okazuje się pomoc fizjoterapeuty, który dzięki odpowiednim metodom przywróci kobiecie komfort i umożliwi jej ponowne cieszenie się ze stanu błogosławionego. Do najczęstszych problemów, w przypadku których niezbędne jest zastosowanie fizjoterapii w ciąży zaliczamy:

  • bóle kręgosłupa;
  • rozejście spojenia łonowego;
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Wszystkie te dolegliwości mogą wywoływać codzienny dyskomfort, na szczęście ich wyeliminowanie nie należy do najbardziej skomplikowanych – wystarczy odpowiednia fizjoterapia.

Warto dodać, że fizjoterapeuta może pomóc również w sytuacjach, gdy stosowanie leczenia inwazyjnego albo farmakologicznego może stanowić zagrożenie dla dziecka lub matki. Do specjalisty warto udać się również wtedy, gdy ciąża przebiega prawidłowo i nie ma jakichkolwiek problemów, które wymieniliśmy wyżej. Grunt to profilaktyka, a więc zapobieganie dolegliwościom, które mogą pojawić się później. Fizjoterapeuta:

  • powie Ci jak wykonywać ćwiczenia poprawiające stabilizację ciała;
  • podpowie Ci jak aktywizować mięśnie dna miednicy;
  • wesprze Cię w ćwiczeniach oddechowych;
  • przygotuje tkanki do porodu.

Dlatego nie czekaj i zgłoś się do naszego warszawskiego fizjoterapeuty uroginekologicznego – z jego pomocą wyeliminujesz wszelkie dolegliwości albo unikniesz ich powstaniu w przyszłości.

Równie istotna – fizjoterapia po porodzie

Również po szczęśliwie zakończonym porodzie kobieta może wymagać wsparcia fizjoterapeuty – szczególnie w zakresie przywrócenia prawidłowego wyglądu oraz funkcji brzucha po ciąży. Co więcej, specjalista pomoże Ci również wybrać ćwiczenia, dzięki którym wrócisz do formy, nauczy mobilizacji blizn po cięciu lekarskim, a także poprowadzi prawidłowy trening mięśni dna miednicy. Wszystko to sprawi, że szybko wrócisz do formy i poradzisz sobie z wszelkimi dolegliwościami, jakie wiążą się z przebytą ciążą.

Jeżeli chcesz, aby o Twoje zdrowie zadbał specjalista z doświadczeniem, postaw na naszych fizjoterapeutów – oprócz bogatej wiedzy i doświadczenia, posiadają oni również wszystkie te cechy, dzięki którym fizjoterapia przebiegać będzie w odpowiedni sposób. Zapewnią Ci poczucie bezpieczeństwa, będą empatyczni i cierpliwi. Zachęcamy do kontaktu – dopasujemy zakres działań w pełni indywidualnie do Twoich potrzeb, dbając zarówno o Ciebie, jak i Twoje rozwijające się maleństwo!

Interesuje Cię rehabilitacja domowa w Warszawie?
Szukasz fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Sprawdź!

Aktywna Klinika

Rehabilitacja i fizjoterapia

Popularne wpisy

error: Treść jest chroniona !!