Fizjoterapia po porodzie i w ciąży Warszawa Bielany

Fizjoterapia po porodzie i w ciąży to inwestycja w sprawny i bezpieczny powrót do formy.

Postaw na wsparcie doświadczonych specjalistów.

Zbiegi fizjoterapii w ciąży i po porodzie w Warszawie

Dlaczego w trakcie ciąży, jak i w połogu warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty?

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety – wypełniony przemianami, oczekiwaniami, ale również niepokojem, przed tym, co nieznane.

Od początku w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian dających się odczuć w postaci specyficznych symptomów i w zależności od trymestru ciąży ich paleta staje się coraz bardziej różnorodna. Nie zawsze jednak nasze ciało odbiera te zmiany tak pozytywnie jakbyśmy tego oczekiwały. Bowiem ciąża i niedaleka perspektywa porodu i połogu stanowi dla organizmu kobiety nie lada wysiłek. Aby ułatwić sobie codzienność, warto skorzystać z fizjoterapii w ciąży i skorzystać z usług fizjoterapeuty z Warszawy.

fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie

Zabiegi fizjoterapii po porodzie i w trakcie ciąży w Warszawie

Dowiedz się więcej na temat naszych usług, z których możesz skorzystać na Bielanach, jak i w innych częściach stolicy.

W czym może pomóc fizjoterapia po porodzie i w trakcie trwania ciąży?

Fizjoterapia w ciąży i połogu przychodzi z pomocą każdej kobiecie, aby dolegliwości takie, jak ból kręgosłupa w ciąży, rozejście spojenia łonowego czy wysiłkowe nietrzymanie moczu - nie odbierały radości z cieszenia się każdym kolejnym nadchodzącym tygodniem.

Fizjoterapia w ciąży oferowana w Warszawie, jest bezpieczną metodą leczenia, w czasie, kiedy leczenie farmakologiczne czy inwazyjne leczenie zabiegowe mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się dziecka.

Dzięki niej zapanujesz nad swoimi mięśniami dna miednicy

Do jednych z wielu zadań fizjoterapii po porodzie należy zapoznanie kobiety z bezpiecznymi formami aktywności fizycznej, indywidualny dobór ćwiczeń, prowadzenie prawidłowego treningu mięśni dna miednicy, nauka mobilizacji blizny po cięciu cesarskim, blizny krocza po porodzie naturalnym.

Profesjonalnie prowadzona fizjoterapia ma na celu także przywrócenie prawidłowego wyglądu i funkcji brzucha, po wystąpieniu rozstępu mięśni prostych brzucha.

Profilaktyka w trakcie i po ciąży to podstawa zdrowia każdej kobiety

Pamiętaj, że nawet, jeśli Twoja ciąża przebiega prawidłowo, fizjoterapeutka z Warszawy pomoże ci przygotować ciało do porodu – i to z uwzględnieniem różnic porodu naturalnego i porodu drogą cięcia cesarskiego.

Nauczy Cię, jak wykonywać ćwiczenia poprawiające stabilizację ciała, jak aktywizować mięśnie dna miednicy (Mięśnie Kegla). Przygotuje tkanki do porodu, wesprze w ćwiczeniach oddechowych, poprawi elastyczność i skoryguje prawidłową postawę ciała.

Fizjoterapia po porodzie i w ciąży - powrót do formy

W trakcie spotkań, warszawski fizjoterapeuta zwróci uwagę na prawidłowe i zdrowe nawyki codziennej aktywności – tak ważne po porodzie. Aby ten dynamiczny proces cofania się zmian w ciele kobiety, które powstały w wyniku ciąży oraz porodu, przebiegał bez powikłań.

Jeśli czujesz, że każdy ruch powoduje ból bioder, a dodatkowo pojawia się promieniowanie, które może świadczyć o rwie kulszowej - nie zwlekaj fizjoterapeuta jest odpowiedzią na twoje dolegliwości.

Chcesz wiedzieć, ile wynoszą ceny naszych usług? Poznaj cennik fizjoterapii w ciąży i po porodzie oferowanej przez naszą klinikę.

Rehabilitacja i fizjoterapia po porodzie jak i w ciąży, to nie wszystko

Zapoznaj się z innymi zabiegami oraz terapiami, w których specjalizuje się Aktywna Klinika.

rehabilitacja - rozstęp mięśni prostych brzucha

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

rehabilitacja i fizjoterapia sportowa

FIZJOTERAPIA SPORTOWA

rehabilitacja ortopedyczna warszawa

FIZJOTERAPIA ORTOPEDYCZNA

funkcjonalny trening medyczny

FUNKCJONALNY TRENING MEDYCZNY